Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 

REKRUTACJA DO 29.02.2020 ROKU!!!

 

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do podjęcia trzysemestralnych studiów podyplomowych Tyflopedagogika z pismem punktowym Braille’a (dla pedagogów specjalnych) oraz Tyflopedagogiki (dla absolwentów z przygotowaniem pedagogicznym). 

Tyflopedagogika z pismem punktowym Braille’a – studia przeznaczone dla osób posiadających dyplom licencjata lub magistra w zakresie pedagogiki specjalnej, a nie dysponujących przygotowaniem w zakresie edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością wzrokową.

Tyflopedagogika – studia przeznaczone dla osób posiadających dyplom licencjata lub magistra kierunku pedagogika, jak również dla osób, które ukończyły studia wyższe na kierunkach innych niż pedagogiczne, np. logopedia, psychologia, posiadających przygotowanie pedagogiczne, a nie dysponujących przygotowaniem z zakresu pedagogiki specjalnej.

 

        

Zajęcia prowadzone przez specjalistów, posiadających doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi z dysfunkcją wzroku. Nowością programową są zajęcia z zakresu muzykoterapii, metod relaksowo-koncentrujących oraz grafiki dotykowej.

                         

W ramach studiów słuchacze będą mogli nabyć umiejętność posługiwania się pismem punktowym Braille’a. Przedmiot realizowany w formie laboratoriów przez doktorantkę Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie - mgr Annę Karyś.