Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Rekrutacja do 15 września 2023 roku!!!

Realizacja zajęć w systemie hybrydowym (zdalnie i stacjonarnie).

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do podjęcia trzysemestralnych studiów podyplomowych Tyflopedagogika z pismem punktowym Braille’a (dla pedagogów specjalnych) oraz Tyflopedagogiki (dla absolwentów z przygotowaniem pedagogicznym). 

Tyflopedagogika z pismem punktowym Braille’a – studia adresowane do absolwentów studiów wyższych (pierwszego stopnia, drugiego stopnia, jednolitych studiów magisterskich) posiadających kwalifikacje pedagoga specjalnego, a nie dysponujących przygotowaniem w zakresie edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością wzrokową.

Tyflopedagogika – studia przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych (pierwszego stopnia, drugiego stopnia, jednolitych studiów magisterskich) posiadających przygotowanie pedagogiczne, nauczycielskie, a nie dysponujących przygotowaniem z zakresu pedagogiki specjalnej.

Ważne:

Przygotowanie pedagogiczne – należy rozumieć jako nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu psychologii, pedagogiki i dydaktyki szczegółowej, nauczanych w wymiarze nie mniejszym niż 270 godzin w powiązaniu z kierunkiem (specjalnością) kształcenia oraz pozytywnie ocenioną praktyką pedagogiczną – w wymiarze nie mniejszym niż 150 godzin. W przypadku nauczycieli praktycznej nauki zawodu niezbędny wymiar zajęć z zakresu przygotowania pedagogicznego wynosi nie mniej niż 150 godzin. O posiadaniu przygotowania pedagogicznego świadczy dyplom ukończenia studiów lub inny dokument wydany przez uczelnię, dyplom ukończenia zakładu kształcenia nauczycieli lub świadectwo ukończenia kursu kwalifikacyjnego.

Do dyspozycji studiów posiadamy odpowiednio przygotowane sale oraz sprzęt dydaktyczny m.in. maszyny brajlowskie, symulatory wzroku, laski.

Zajęcia prowadzone przez specjalistów, posiadających doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi z niepełnosprawnością wzrokową.

                         

W ramach studiów słuchacze będą mogli nabyć umiejętność posługiwania się pismem punktowym Braille’a. Przedmiot realizowany w formie laboratoriów przez doktorantkę Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie - mgr Annę Karyś.

Osoby zainteresowane zapraszamy do złożenia wymaganych dokumentów.